«Պրիզմա» ՍՊԸ-ն իրականացրել է «Կայուն համայնքների կառուցում Աբխազիայում» ծրագրի ելակետային գնահատումը։ Նպատակն էր որոշել ծրագրի հիմնական ցուցանիշների սկզբնական մակարդակները և ստեղծել հստակ ցուցանիշ, որի հետ հնարավոր կլինի համեմատել հետագա արդյունքները։ Աշխատանքը կատարվել է «Վորլդ Վիժն Աբխազիա» ծրագրի մոնիտորինգի և գնահատման օգնականի հետ սերտ համագործակցությամբ, իսկ «Պրիզմա»-ն տրամադրել է մեթոդաբանական խորհրդատվություն և տեխնիկական աջակցություն տվյալների հավաքագրման ու մշակման ողջ գործընթացում։ Հետազոտությունը ներառել է Աբխազիայի բոլոր յոթ շրջանները՝ Գագրա, Գուդաուտա, Սուխում, Գուլրիփշ, Օչամչիրա, Տքվարչալ և Գալ, ինչը ապահովել է ծրագրի աշխատանքային տարածքների լիարժեք ներկայացվածությունը և տարբեր բնակչության խմբերի ընդգրկումը։
«Պրիզմա»-ն վերլուծել է 342 շահառուների՝ կենտրոնների օգտատերերի և երիտասարդ մասնակիցների հարցումների թվային տվյալները։ Դրանց զուգահեռ, ուսումնասիրվել են նաև 5 ֆոկուս խմբային քննարկումների արդյունքները՝ մարզիչների և վերականգնողական կենտրոնների աշխատակիցների հետ։ Սա թույլ է տվել ավելի խորը հասկանալ ծրագրի իրականացման պայմանները, ծառայությունների որակը և կառույցների կարողությունների մակարդակը։