Վորլդ Վիժն Հայաստանի հետ համագործակցության շրջանակում Պրիզմա հետազոտական կազմակերպությունը իրականացնում է Հայաստանի Հանրապետության մարզերում Վորլդ Վիժնի կողմից իրականացված ծրագրերի ինչպես կիսամյակային, այնպես էլ տարեկան մշտադիտարկում, որի արդյունքները ամբողջացվում են վերլուծական զեկույցների տեսքով։
Այս ամիս (նոյեմբեր) Պրիզման մեկնարկել է 2022 թ․-ի ընթացքում ՎՎ կողմից իրականացված ծրագրերի հերթական տարեկան մշտադիտարկումը։ Մշտադիտարկումը ներառում է ՎՎ-ի կողմից իրականացվող տարածքային ծրագրերի ողջ աշխարհագրությունը՝ ՀՀ վեց մարզերի՝ Շիրակի, Լոռիի, Տավուշի, Գեղարքունիքի, Արագածոտնի և Սյունիքի մի խումբ բնակավայրեր։
Ինչպես կիսամյակային այնպես էլ տարեկան մշտադիտարկումներն իրականացվում են ՎՎ կողմից գերակայություն սահմանված՝ երեխաների պաշտպանության (CP) և հովանավորչական ծրագրում համայնքային ներգրավվածության (CESP) բաղադրիչների շուրջ։

Prisma has launched third-party monitoring of World Vision Armenia’s area programmes
Within the framework of cooperation with World Vision Armenia, Prisma research organization carries out both semi-annual and annual monitoring of the programmes implemented by World Vision in the regions of the Republic of Armenia, the results of which are compiled in the form of analytical reports.
Both semi-annual and annual monitoring are carried out around Child Protection (CP) and Community Engagement in Sponsorship Program (CESP) components which are the priority areas of WV’s activities.
This month (November), Prisma has launched its’ annual monitoring of the programmes implemented by WV during 2022. The monitoring covers the entire geography of the area programmes implemented by WV in six RA marzes – Shirak, Lori, Tavush, Gegharkunik, Aragatsotn and Syunik.